14.05.2021 16:05

Вынікі раённага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка: прысвячэнне маёй радзіме”

З мэтай развіцця і захавання высокіх маральных каштоўнасцей і ідэалаў беларускага грамадства, выхавання падрастаючага пакалення на лепшых узорах нацыянальнай літаратуры, пошуку і падтрымкі таленавітай моладзі адбыўся раённы этап рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”, прысвечанага Году народнага адзінства. Конкурс праходзіў у завочнай форме.

Конкурс юных чытальнікаў праводзіўся сярод навучэнцаў наступных узроставых катэгорый: 1-я ўзроставая катэгорыя (1-4 класы), 2-я ўзроставая катэгорыя (5-6 класы), 3-я ўзроставая катэгорыя (7-8 класы), 4-я ўзроставая катэгорыя (9-10 класы). Усяго ў конкурсе прынялі ўдзел 67 навучэнцаў з 24 ўстаноў агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі Маладзечанскага раёна.

Пераможцамі конкурсу юных чытальнікаў сталі:

1-я ўзроставая катэгорыя:

1 месца - Баранава Ульяна, ДУА “Гімназія № 7 г. Маладзечна”;

2 месца - Сідаровіч Ганна, ДУА “Гімназія № 10 г. Маладзечна”;

- Каспаровіч Сафія, ДУА “Сярэдняя школа № 11 г. Маладзечна”;

3 месца - Будзіч Захар, ДУА “Маладзечанская сярэдняя школа № 1 імя Янкі Купалы”;

- Лось Ксенія, ДУА “Гімназія-каледж мастацтваў г. Маладзечна”.

2-я ўзроставая катэгорыя:

1 месца - Ракецкая Марыя, ДУА “Гімназія № 10 г. Маладзечна”;

2 месца - Жураўская Еўфрасінія, ДУДА “ЦТДіМ “Маладзік”;

- Гардовіч Дар’я, ДУА “Сярэдняя школа № 9 г. Маладзечна”;

3 месца - Казлова Марыя, ДУА “Красненская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна”;

- Бірукова Тайра, ДУА “Сярэдняя школа № 11 г. Маладзечна”;

- Дзяменцьева Анастасія, ДУА “Гімназія № 7 г. Маладзечна”.

3-я ўзроставая катэгорыя:

1 месца - Сакалова Кацярына, ДУА “Гімназія № 6 г. Маладзечна”;

2 месца - Леановіч Карына, ДУА “Гімназія № 10 г. Маладзечна”;

- Комак Міла, ДУА “Гімназія-каледж мастацтваў г. Маладзечна”;

3 месца - Пальчэўская Ульяна, ДУА “Сярэдняя школа № 9 г. Маладзечна”;

- Мартыновіч Кірыл, ДУА “Красненская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна”;

- Аўтахава Елізавета, ДУА “Чысцінская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна”.

4-я ўзроставая катэгорыя:

1 месца - Дунчанка Эвяліна, ДУА “Заскавіцкі ВПК дзіцячы сад-базавая школа Маладзечанскага раёна”;

2 месца - Тумаш Мікіта, ДУА “Маладзечанская сярэдняя школа № 1 імя Янкі Купалы”;

- Грыцкевіч Анастасія, ДУА “Чысцінская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна”;

3 месца - Мелюк Дар’я, ДУА “Турэц-Баярская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна”;

- Шаўлюк Мікіта, ДУА “Гарадзілаўская сярэдняя школа Маладзечанскага раёна”

- Гурэцкая Аліна, ДУА “Гарадоцкі ВПК дзіцячы сад – базавая школа Маладзечанскага раёна”.

Віншуем пераможцаў раённага конкурсу і жадаем поспехаў у абласным этапе!

Источник: Управление по образованию Молодечненского райисполкома

Прочитано 357 раз
Заимствованная инф.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.