02.11.2020 12:09

Что предлагают дома культуры в ноябре

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в ноябре 2020 года. Обновляется на протяжении месяца.

Цэнтралізаваная клубная сістэма  запрашае

20 лістапада завяршаецца адкрыты анлайн-конкурс «Нашы святы», прысвечаны традыцыйнай культуры; усе жадаючыя яшчэ могуць прыняць удзел у ІІ Міжнародным фестывалі мастацтваў «Open MoloFantasy-2020», які фінішуе ў снежні.

Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна запрашае паўдзельнічаць у анлайн-конкурсах «Падарунак Дзеду Марозу» (да 10 студзеня), «#HandMadeКАРНАВАЛ» (да 20 студзеня)

17 лістапада

Чысцінскі СДК на працягу лістапада запрашае на фотавыстаўку Аляксандра Салагуба «Я зноў з вамі».

Хоўхлаўскі СДК з 10 па 17 лістапада запрашае на выстаўку вырабаў з прыродных матэрыялаў «Залатая восень».

 

19 лістапада
Пятроўшчынскі СДК – выстава малюнкаў і аплікацый на тэму «З чаго пачынаецца Радзіма?»
Раёўскі СДК, 16.00 – арт-тэрапія «Лепка»

20 лістапада
Відзеўшчынскі СДК, 13.00 – выстава тэматычнай літаратуры «Не дай СНІДу ўвайсці ў сваё жыццё»
Заскавіцкі СДК, 13.00 – тэматычная праграма «Сцяжынкі любові і дабрыні» (дзіцячы сад — базавая школа)
Красненскі СДК, 13.30 – вусны часопіс «Наш выбар – здароўе і жыццё»
Палачанскі СДК, 14.00 – фотавыстава «Работа — аснова жыцця чалавека»

Радашковіцкі ЦКіА, 15.30 – гульнявая праграма для моладзі
Яхімоўшчынскі СК, 15.30 – свята народных гульняў «Веселимся, мы играем и нисколько не скучаем»
Хажоўскі СДК, 16.00 – турнір па настольных гульнях
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – лекцыя «Інсульт і інфаркт міякарда. Хваробы маладзеюць»
Раёўскі СДК, 18.00 – песні і танцы пад гармонік
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый «Спакуса вялікая, але жыццё карацейшае»
Маркаўскі СДК, 20.00 – гульнявая праграма па правілах дарожнага руху

21 лістапада
Беразінскі СДК, 12.00 – гульнявая забаўляльная праграма «Вясёлыя замарочкі»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – велапрабег па вуліцах аг. Лебедзева; 15.00 –канцэртная праграма
Аляхновіцкі СДК, 13.00 – гутарка-дыялог «Жыццё без шкодных звычак»; 19.00 – дыскапраграма «Танцуй, пакуль малады»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.30 – спартыўны адпачынак. Турніры па настольных гульнях (шашкі, шахматы і г.д.)

Пранчэйкаўскі СДК, 18.00 – прафілактычная гутарка «Падлеткавы алкагалізм»
Путнікаўскі СКБ, 18.00 – вечар адпачынку
Красненскі СДК, 19.00 – тэматычная дыскатэка «Мы супраць тытуню»
Раёўскі СДК, 19.00 – канцэрт
Чысцінскі СДК, 19.00 – праграма «Танцавальны калейдаскоп»
Хажоўскі СДК, 19.00 — дыскапраграма «Цудоўна, калі мы разам»
Яхімоўшчынскі СК, 20.00 – дыскатэка

22 лістапада
Беразінскі СДК, 11.00 – майстар-клас па арыгамі на тэму «Лясныя жыхары» (народная студыя выяўленчага мастацтва); 15.00 – канцэрт
Гарадоцкі СДК, 14.00 – выязны канцэрт «Мы вам праспяваем ад душы!» (Гарадоцкая бальніца сястрынскага догляду)

24 лістапада
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – гутарка-лекцыя «Стоп, наркотыкі!»

25 лістапада
Яхімоўшчынскі СК, 10.00 – гульнявая праграма «Пярынка для пеўніка» Яхімоўшчынскі д/с)
Маркаўскі СДК, 12.00 – экскурсія ў этнаграфічны музей
Хажоўскі СДК, 14.00 – акцыя «Давайце зробім свет больш добрым!»
Палачанскі СДК, 14.30 – інфармацыйна-пазнавальная праграма «Мы – грамадзяне Беларусі!»

Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – забаўляльная праграма «Мы разам усе збяромся!»
Раёўскі СДК, 16.00 – інтэрактыўная гульня «Марафон прафесій»
Путнікаўскі СКБ, 16.30 – гульнявая праграма «Па слядах казачных герояў»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – відэалекторый «Піўны алкагалізм – міф ці рэальнасць?»
Чысцінскі СДК, 17.00 – вечар адпачынку ў клубе ветэранаў працы «Надзея»

26 лістапада
Беразінскі СДК, 10.00 – інфармацыйная гадзіна «Рабі стаўку на будучыню!» (Гарадзілаўская СШ); 13.00 – выстава малюнкаў «Залатая восень»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – майстар-клас па саломапляценні
Красненскі СДК, 12.30 – пазнавальна-забаўляльная праграма «У гасцях у Дамавічка»

Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – тэатралізавана-гульнявая праграма для дзяцей «Падарожжа ў краіну гульняў»
Палачанскі СДК, 14.00 – выстава дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва «Вясёлка рамёстваў»
Раёўскі СДК, 16.00 – экалагічная гульнявая праграма «Экалагічная сцяжынка»

27 лістапада
Беразінскі СДК, 15.00 – майстар-клас па вырабе работ з цеста «Свет фантазіі» (народная студыя выяўленчага мастацтва)
Яхімоўшчынскі СК, 15.30 – шашачны турнір
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – акцыя і конкурс малюнкаў «STOP: курэнне, алкаголь, наркотыкі!»
Гарадоцкі СДК, 17.00 – дзень імянінніка «Славім мудрасць сталых год»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый «Захаваем сябе для жыцця»

28 лістапада
Цэнтралізаваная клубная сістэма, 12.00 – адкрыты фестываль-агляд «Я -- талент!»
Гарадоцкі СДК, 18.00 -- вечар адпачынку «Збяромся разам!»
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – спартыўная гульня «Злаві мяне!» (стадыён Лебедзеўскай СШ)
Заскавіцкі СДК, 12.00 – спартыўныя спаборніцтвы «Рух – гэта жыццё»
Пятроўшчынскі СДК, 13.00 – прафілактычная праграма для дзяцей «У будучыню без правапарушэнняў»

Чысцінскі СДК, 14.00 – забаўляльна-гульнявая праграма для дзяцей «У краіне дзяцінства»; 19.00 – танцавальная праграма «Disco Energy»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – танцавальна-гульнявая праграма «Школа Шапакляк»; 20.00 – дыскатэка
Хоўхлаўскі СДК, 17.00 – асенні баль «Закружылася залатая восень у вальсе»
Маркаўскі СДК, 17.00 – дзіцячая дыскатэка
Пранчэйкаўскі СДК, 18.00 – інфармацыйная праграма па прафілактыцы суіцыду «Жыццё прыгожае!»

Беразінскі СДК, 19.00 – вечар адпачынку «Мелодыі ў стылі рэтра»
Красненскі СДК, 19.00 – дыскатэка для моладзі і падлеткаў
Палачанскі СДК, 19.00 – дыскатэка «Клуб збірае гасцей»
Хажоўскі СДК, 19.00 – дыскапраграма «Кружыць галаву лістапад»

29 лістапада
Пятроўшчынскі СДК, 12.00 – выстава-конкурс работ у стылі квілінгу і арыгамі «Папяровы калейдаскоп»
Беразінскі СДК, 12.00 – экалагічная віктарына «Аптэка ў стакане»

30 лістапада
Радашковіцкі ЦКіА, 15.30 – пасяджэнне савета АПАП г. п. Радашковічы; 15.30 – турнір па більярдзе «Залаты шар»

 

 

*У праграме магчымыя змены.

Прочитано 1796 раз Последнее изменение 02.11.2020 12:09
Отдел информации.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.