31.01.2022 10:33

Что предлагают дома культуры в июне

Сельские дома культуры и клубы Молодечненского района приглашают в июне 2022 года. Обновляется на протяжении месяца.

В качестве иллюстрации В качестве иллюстрации

1 ліпеня Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна распачынае анлайн-конкурс прэзентацый сямейных клубаў і сем’яў, якія жывуць у сельскай мясцовасці «Месца, дзе хочацца жыць». Конкурс працягнецца да 25 ліпеня.

Да 6 ліпеня працягваецца II адкрыты конкурс малюнкаў і вырабаў «Дзякуй за мірнае неба!», прысвечаны вызваленню Беларусі ад нямецка-
фашысцкіх захопнікаў.

12 ліпеня завяршаецца III Міжнародны фестываль мастацтваў «Маладзечна СityАrt-2022».


24 чэрвеня
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – майстар-клас па беларускай арнаментыцы «Жывая нітка народнага касцюма»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – прававы турнір «Знаўцы права»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – пазнавальная праграма для школьнікаў і моладзі «Шмат прафесій добрых і розных»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый на тэму: «Формула выбару прафесіі»

25 чэрвеня
Чысцінскі СДК, 12.00 – творчы пленэр «Фарбы прыроды» (п. Чысць); 14.00 – забаўляльная праграма для дзяцей «Лета чырвонае, званчэй спявай!»
Хоўхлаўскі СДК, 13.00 – конкурс малюнкаў «Родныя прасторы»
Раёўскі СДК, 13.30 – кіналекторый «Прафілактыка сонечных удараў»
Лебедзеўскі СДК, 17.00 – конкурсна-гульнявая праграма, прысвечаная Дню моладзі «Час выбраў нас!» (адкрытая пляцоўка Лебедзеўскага СДК)
Пятроўшчынскі СДК, 18.00 – выязны канцэрт у в. Гердуцішкі «Для вас, родныя землякі!»
Маркаўскі СДК, 18.00 – танцавальна-гульнявая праграма «Ура, канікулы!»
Хажоўскі СДК, 19.00 – дыскапраграма «Весела ў коле сяброў»
Гарадоцкі СДК, 19.00 – дыска-шоупраграма для моладзі «Маладзёжны настрой»
Красненскі СДК, 19.00 – дыскатэка «Хіты лета»
Беразінскі СДК, 20.00 – вечар адпачынку для моладзі «Для класных дзяўчынак і крэатыўных хлопцаў»

26 чэрвеня
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – экалагічная віктарына для дзяцей «Як сябруюць расліны і жывёлы?»
Беразінскі СДК, 14.00 – флэшмоб «Мы маладыя»
Заскавіцкі СДК, 16.00 – забаўляльная праграма «Свята летніх дажджоў»
Аляхновіцкі СДК, 16.00 – інфармацыйна-прафілактычная гадзіна «Барацьба з ужываннем наркотыкаў і іх незаконным абаротам»

28 чэрвеня
Маркаўскі СДК — да 5 ліпеня працуе выстава малюнкаў «Тут мой родны край»
Красненскі СДК, 12.00 – гульнёва-пазнавальная праграма «Усё аб усім»
Яхімоўшчынскі СК, 13.00 – дыспут «Здароўе перш за ўсё»
Хажоўскі СДК, 17.00 – караоке-праграма «Песні пра лета»
Маркаўскі СДК, 17.00 – інфармацыйная гадзіна «Наркотыкам «Не!»

29 чэрвеня
Беразінскі СДК, 12.00 – відэалекторый па тэме папярэджання правапарушэнняў
Чысцінскі СДК, 12.00 – гульнявая праграма для дзяцей «Лета – свет усмешак» (адкрытая пляцоўка СДК)
Раёўскі СДК, 13.00 – тэатралізавана-гульнявая праграма «Да нас у госці клоўны прыйшлі»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – турнір вясёлых і знаходлівых «У гасцях у казкі» (сельская бібліятэка)
Лебедзеўскі СДК, 15.00 – відэа-лекторый «Інтэрнэт – дабро ці зло?»
Хоўхлаўскі СДК, 16.00 – гульні на паветры «Вясёлы мяч»
Радашковіцкі ЦКіА, 17.00 – турнір па більярдзе «Залаты шар»
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – прафілактычная гутарка «Беражыце лес ад пажару!»

30 чэрвеня
Яхімоўшчынскі СК, 10.30 – гульнявая праграма «У краіне дзяцінства» (ДУА «Яхімоўшчынскі дзіцячы сад»)
Гарадоцкі СДК, 12.00 — прававая віктарына «Мае правы і абавязкі»
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – летняя вандроўка «Мясціны твайго дзяцінства»
Беразінскі СДК, 12.00 – агітацыйна-мастацкая праграма «Упрыгожым Беларусь кветкамі»
Красненскі СДК, 13.00 – літаратурны КВЗ «У госці да казак Андэрсена»
Хажоўскі СДК, 13.00 – гадзіна шчырай размовы з падлеткамі «Наша здароўе ў нашых руках»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – дзіцячы шашачны турнір «Гуляць і перамагаць!»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.30 – квэст «Іх імёнамі названыя вуліцы»
Маркаўскі СДК, 18.00 – танцавальна-забаўляльная праграма «Рухаемся на ўсе сто!»

1 ліпеня
Лебедзеўскі СДК – да 8 ліпеня працуе фотавыстава, прысвечаная Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Беларусь – жыцця майго крыніца»
Пятроўшчынскі СДК – да 5 ліпеня працуе выстава дзіцячых малюнкаў «Мой родны край завецца Белай Руссю»
Яхімоўшчынскі СК, 12.00 – шашачны турнір
Хажоўскі СДК, 12.00 – дзіцячая танцавальна-забаўляльная праграма «Пацешкі»
Красненскі СДК, 13.00 – конкурс «Даўно скончылася вайна»
Пятроўшчынскі СДК, 14.00 – прагляд прафілактычнага відэароліка для дзяцей «Наркаманія – жудасны твар бяды»
Беразінскі СДК, 16.00 – вечар пытанняў і адказаў «Свету не па-знаеш, не ведаючы краю свайго»
Радашковіцкі ЦКіА, 16.00 – рухомыя гульні па інтарэсах
Відзеўшчынскі СДК, 17.00 – гульня-практыкум «Вочы – нашы незаменныя памочнікі»
Чысцінскі СДК, 19.00 – кіналекторый «Мая Радзіма – Беларусь», прысвечаны Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь

2 ліпеня
Чысцінскі СДК – да 9 ліпеня працуе выстава дзіцячых малюнкаў «Сябруюць дзеці на планеце»
Заскавіцкі СДК, 11.00 – ускладанне вянкоў да помніка загінулым землякам (аг. Заскавічы)
Пятроўшчынскі СДК, 11.00 – мітынг «Вялікая памяць пакаленняў» (пляцоўка ля помніка воіну)
Лебедзеўскі СДК, 12.00 – мітынг «Табе, Беларусь, прысвячаецца!»
Хажоўскі СДК, 12.00 – канцэрт да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Краіна мая дарагая»
Беразінскі СДК, 12.00 – літаратурна-музычная праграма да Дня Незалежнасці «Спяваю табе, родная старонка»
Аляхновіцкі СДК, 14.00 – конкурсна-гульнявая праграма «Сяброўства пачынаецца з усмешкі»
Гарадоцкі СДК, 14.00 – канцэрт да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Мой любімы край сінявокі»
Радашковіцкі ЦКіА, 15.00 – канцэрт да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Мая Беларусь»
Яхімоўшчынскі СК, 17.00 – вечарына для дзяцей
Красненскі СДК, 19.00 – дыскатэка для падлеткаў і моладзі
Хажоўскі СДК, 19.00 – дыска-праграма «Спякота»
Раёўскі СДК, 20.00 – канцэрт да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Беларусь – гэта мы з табой» (адкрытая пляцоўка СДК)

3 ліпеня
Цэнтралізаваная клубная сістэма Маладзечанскага раёна – святочныя мерапрыемствы «Я табою ганаруся, Беларусь!», пры-свечаныя 78-годдзю вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў і Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь
Маркаўскі СДК, 10.00 – мітынг, прысвечаны вызваленню Беларусі (ля помніка зямлякам, аг. Маркава)
Хоўхлаўскі СДК, 11.20 – акцыя, прысвечаная Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Мая Радзіма – Беларусь» (ускладанне кветак да помнікаў і памятных знакаў)
Красненскі СДК, 12.00 – канцэрт «Толькі за цябе я малюся»
Чысцінскі СДК, 12.00 – канцэрт «Квітней, мой край, пад небам жураўліным»
Хажоўскі СДК, 13.00 – канцэрт да Дня Незалежнасці Рэспублікі Беларусь «Краіна мая дарагая»
Аляхновіцкі СДК, 13.00 – кіналекторый «Асцярожна: вогненебяспечна!»
Яхімоўшчынскі СК, 15.00 – канцэрт «Мая краіна – Беларусь»

* У плане магчымыя змены.

Прочитано 2988 раз Последнее изменение 31.01.2022 10:33
Отдел информации.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.